Guestbook
Back to Guestbook
Write a comment on this guestbook entry.
Sign the Guestbook:
825) Agnieszka Martina Bladowska 
Location:
Rome - Rzym, Italy Location
IP logged Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 14_6 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Version/14.6 Mobile/15E148 DuckDuckGo/7 Safari/605.1.15
Friday, July 2, 2021 06:48 PM

(825) Z całego serca gratuluję pomysłu na tę stronę i jego realizacji. Pamięć o Dobrzańskich: Stalony, Demkowiczach, Hnatuśkach, Nisiewiczach i Białasach nie zaginie dzięki zgromadzeniu, i szczodrym udostępnieniu na Internecie, tej przeogromnej informacji o nich i ich gnieżdzie, Dobrej Szlacheckiej.
Choć pochodzę z Poznania, jestem rzymianką, bardzo chętnie wybiorę się kiedyś do Dobrej, by porozmawiać z dobrzanami, pójść na Ratny, napić się wina w winnicy w Pleszawie, by wejść na dzwonnicę i rozkołysać dzwon z herbem Leliwa, który Dobrzańscy zainstalowali po powrocie z bitwy z Turkami pod Chocimiem, w której brali udział w 1621 roku. I tylko żal mi będzie, że nie spotkam już w Dobrej zamieszkującej kiedyś tę niezwykłą wieś szlachty, Żydów, Rusinów, tych wszystkich, których wysiedlono przed siedemdziesięciu czterema laty i rozproszono po świecie.
Z wyrazami szacunku dla Jana Popiela za trud rekonstrukcji Dobrej Szlacheckiej i Dobrej Rustykalnej na Internecie, a także wyrazy uznania dla jego współpracownika, Mike'a Demkowicza, web mastera tej strony,

Agnieszka M. Bladowska, Rzym
[www.polacco.it]

Janie, conosci già Roma, Firenze, Venezia, devi ancora visitare Napoli. Sarò il tuo Cicerone volentieri. A presto nella Città Eterna!
Comments:

Spammer?
Name Name:
E-mail E-mail: (will not be displayed)
Anti Bot Test Anti Bot Test*: CAPTCHAEnter the characters from the image
 
HTML code is enabled
Smilies are ON
AGCode is ON
Administration
Powered by Lazarus Guestbook from carbonize.co.uk